• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ESKERDER’de ANNELER GÜNÜ COŞKUSU

Eskişehir’de yaşayan Erzurumlu Kadınlar Anneler Günü dolayısıyla 11 Mayıs Cumartesi günü Eskişehir Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde (ESKERDER) bir kutlama programı düzenledi.

POLAT: Anneler, en güvenli limandır

Yoğun bir ilginin olduğu programın açılışında konuşan Dernek Başkanı Çetin POLAT, annelerin sevginin, şefkatin ve fedakârlığın simgesi olduğunu belirterek, “Anneler, zorluklar, sıkıntılar karşısında sığındığımız en güvenli limandır. Bunun yanı sıra anneler, yaşamı inşa eden en değerli varlıklardır. Toplum olarak bizler de annelerimize hak ettikleri değeri göstermeli, onlara kıymetli olduklarını hissettirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimizi ve ahirete göç eden annelerimizi rahmetle anıyor, tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum” dedi.

POLAT konuşmasının ardından programa katılan kadınlara gül hediye etti. 

KARAUSTA'nın Erzurum Ezgileri ve YEĞİN’in Annem Şiiri Büyük Beğeni Topladı

Eskişehir’de yaşayan Erzurumlu kadınların yoğun ilgi gösterdiği programda katılımcılara Erzurum’un meşhur lezzetlerinden cağ kebap ikram edildi.

Büyük bir coşkuya sahne olan programda, Eskişehir’de yaşayan Erzurumlu Bağlama Ustası ve Ses Sanatçısı Aytaç KARAUSTA’nın seslendirdiği Erzurum ezgileri ve Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Avni YEĞİN’in okuduğu “Annem” büyük beğeni topladı.

 

 

 

 

 

96 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın