• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ESKERDER Başkanı Çetin POLAT İbrahim ERKAL’ın Ölüm Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

Halk ozanımız İbrahim Erkal, bundan 7 yıl önce 11 Mayıs 2017’de aramızdan ayrıldı.

 

Halk ozanımız İbrahim Erkal, bundan 7 yıl önce 11 Mayıs 2017’de aramızdan ayrıldı. Erkal, 12 Nisan 2017 tarihinde evinin otoparkında tansiyonun düşmesi sonucunda dengesini kaybedip yere kafasını vurarak beyin kanaması geçirdi. Bir ay kadar yoğun bakımda kaldı ve 11 Mayıs 2017'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

 

POLAT: ERKAL, Türkiye aşığı, Erzurum sevdalısı büyük bir halk ozanıdır

 

Erkal’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Dernek Başkanımız Çetin POLAT, İbrahim Erkal’ın sıradan bir sanatkâr olmadığına vurgu yaparak, “İbrahim Erkal, Türkiye aşığı, Erzurum sevdalısı büyük bir halk ozanıdır. Yaptığı şarkılar ile insanımızın duygularına tercüman olan Erkal, Erzurum’umuzun tanıtılmasında da adeta fahri bir elçi gibi çalıştı. Yüreğindeki Erzurum sevdasını yazdığı şarkı sözleri ve yaptığı bestelerle geniş kitlelerin diline dolayan İbrahim Erkal’a Allahtan rahmet diliyorum. Kendisini özlem ile yad ediyorum. Bizler onu hiç unutmayacağız ve hatırasını yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

 

İbrahim Erkal Belgeseli

 

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulkadir Atik, İstanbul'daki öğrencilik yıllarında desteğini gördüğü Erkal'a vefa borcunu ödemek için hazırladığı ve büyük beğeni toplayan "Ömrüm, Bitmeyen Şarkı İbrahim Erkal" Belgeselinde Erkal'ın ailesi, eşi Filiz Erkal ile Musa Eroğlu, Zara, Sevcan Orhan, Doğuş gibi çok sayıda sanatçı ve müzik yapımcısı İbrahim Erkal'ı anlattı.

 

 

167 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın